سمینار تخصصی و فنی شرکت سنهایزر با مشارکت امور کارشناسی و ارزیابی تولید فنی صدا و تصویر سیما و شرکت ارتباط صدای برتر ( نماینده انحصاری کمپانی سنهایزر در ایران ) که حامی مالی سمینار بود با محوریت معرفی محصولات جدید سنهایزر و آموزش کاربرد میکروفن ها در صدابرداری سرصحنه و ضبط استودیویی با حضور آقای John McGregor (مدیر توسعه برند شرکت سنهایزر درخاورمیانه ) ، آقای مهندس مصطفی قمری (مدیر توسعه برند سنهایزر در شرکت ارتباط صدای برتر) و صدابرداران، تصویربرداران، متخصصین فنی مراکز استان ها و اصحاب رسانه طی دو روز متوالی یکشنبه و دوشنبه 31 مردادماه و 1 شهریورماه 1395در سازمان صدا و سیما (مجموعه آمفی تئاتر رادیو) برگزارشد .

5

مراسم با پخش سرود ملی، تلاوت قرآن کریم و سپس خوش آمد گویی به مدعوین و مهمانان گرامی توسط آقایان دهنوی مجری وکارشناس صدا و بیانات مهندس رجایی (مدیر کارشناسی ، ارزشیابی صدا و سیما و مدیر مراسم ) در خصوص تشکیل حوزه های تخصصی صدا رأس ساعت 10 صبح آغاز به کار کرد.
در ابتداء آقای John (به زبان انگلیسی ) و مهندس قمری ( به زبان فارسی ) تاریخچه ای از روند تأسیس شرکت سنهایزر، کارخانجات، نمایندگان ، شبکه های فروش ، تولیدات و جوایز کسب شده در این صنعت را با استفاده از پاورپوینت، فیلم و عکس و دمو محصولات برای شرکت کنندگان بیان نمودند.
در بخش ارایه محصولات جدید محصولاتی از قبیل AVX، میکروفن های وایرلس سری 500،300،100 و همچین سری 5000،3000،2000 معرفی گردید. در ادامه از محصول بی نظیر و دیجیتال سری 9000 که خوانندگان معروفی همچونTaylor Swift، Adele و… از آن استفاده می کنند رونمایی گردید و همچین محصول جدید سنهایزر که در ماه آینده با نام EK6042 روانه بازار می شود معرفی گردید که مورد استقبال حضار قرار گرفت.

7
پس از آن میکروفن های حرفه ای که از آن ها به عنوان هنر طراحی یاد می کنند چون MKH416،MKH8060 ، MKH8070 ، MKH8040و یک محصول منحصر به فرد که با بهره گیری از میکروفن MKH8040 بصورت XY برای ضبط صداهای محیط (Surrounding)یا 5.1 معرفی شدند که لازم به ذکر است محصولات فوق در المپیک ریو و جام جهانی برزیل مورد استفاده قرار گرفته اند.

6
از آنجائیکه نیاز به صدابرداری مناسب و پس از آن پخش صدای مناسب وجود دارد کمپانی سنهایزر با بهره گیری از میکروفن و بلندگو های نویمن محصول حرفه ای را تولید می کند.
در انتها میکروفن های نویمن با مدل های -TLM102/103/107 U87سری KMS ، KM180 و یکی از بلند گوهای حرفه ای نویمن بنام KH120 معرفی گردید.

در بخش پایانی مراسم در خصوص آکوستیک و کاربرد میکروفن ها در صدابرداری سرصحنه مطالبی توسط آقایان انزابی پور و دهنوی (کارشناسان صدا ) بیان گردید.

پس از پایان سمینار و صرف ناهار، مدیران و مسوولین شرکت ارتباط صدای برتر و آقای John در بخش پرسش و پاسخ جوابگویی سوالات ، درخواست ها و مشکلات شرکت کنندگان بودند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *